Звіт БФ

(2002 рік) Допомога рідним жертв Скнилівської трагедії 

«Скнилівська трагедія» – одна з найстрашніших катастроф в історії Львова. 27 липня 2002 року під час урочистої демонстрації авіації на Скнилівському аеродромі у натовп врізався винищувач. 78 людей загинуло, ще 250 отримали поранення.

Для родин потерпілих і загиблих внаслідок авіакатастрофи держава виділила 10 мільйонів гривень. Десятки львів’ян грошей так і не отримали і оббивали чиновницькі пороги. Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» організував збір коштів для рідних жертв «Скнилівської трагедії»  через систему ротарі-клубів. Урочисте вручення фінансової допомоги відбулося в Італійському  дворику у Львові.

(2004 рік)  Допомога Лівчицькій школі –інтернату

До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» звернулось керівництво Лівчицької школи –інтернату. Заклад потребував побутових речей та техніки.

Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» спільно із Ротарі Клубом зі Львова та Ротарі Клубом з норвезького міста Беккестуа розробили спільну програму про для придбання необхідних речей для школи –інтернату. Нам вдалося забезпечити заклад усіма необхідними меблями, посудом, кухонною технікою та іншим.

(2004 рік) Допомога спец–школі №211 м. Києва

Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» долучився до ремонту Київської спец-школи №211.  Ми придбали необхідні будівельні матеріали.

(2004 рік) Медичне обладнання для Дитячої міської лікарні ім. Пилипа Орлика  

У 2004-му році головний лікар Львівської міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт звернувся до Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи. Медичний заклад терміново потребував реанімаційного обладнання для немовлят. Проте, вартість одного такого спеціального боксу становила на той час близько 130 000 гривень. Благодійному  фонду «Гуманітарні ініціативи» вдалося придбати необхідне обладнання  для лікарні, реанімаційний бокс привезли з Америки.

(2004 рік) Доставлення мощей св. Петра Вергуна та прах Омеляна Ковча

За підтримки Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» у храмах Львова та Львівщини виставили прах блаженного Омеляна Ковча та мощі Петра Вергуна.

Для вірян Української Греко-Католицької церкви це була знакова подія. Адже обох отців зарахували до лику блаженних саме у Львові, а божественну літургію тоді проводив сам Папа Іван Павло ІІ. Привезти прах та мощі блаженних з Риму допоміг Ігор Васюник.

(2005 рік) Допомога Карасю Андрію Івановичу 

До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» звернувся батько хворої дитини. Для лікування дитини були потрібні дорогі препарати. Ми надали чоловікові необхідну суму.

(2005 рік)  Допомога львівській  міській дитячій клінічній лікарні

 До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» звернувся головний лікар львівської міської дитячої клінічної лікарні з проханням допомогти у придбанні медичного обладнання. Закладу був потрібен апарат штучної вентиляції легень для новонароджених і дітей. Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» придбав для лікарні необхідний апарат  -BIRD V.I.P. Sterling

(2006 рік) Врятувати життя Баран Катерини

До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» у відчаї звернулася пенсіонерка, інвалід II групи – Катерина Баран. Жінці встановили страшний діагноз і вона потребувала негайної операції на серці. Проте, вартість хірургічного втручання була надто високою. Жінка таких коштів немала і часу на їх збір теж було обмаль.

Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» оплатив кардіохірургічну операцію по встановленню штучного клапана. Також ми придбали оксигінатор, необхідний для кардіохірургічної операції і, власне сам штучний клапан. Крім того, Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» взяв на себе оплату за медикаменти, які були необхідними  у післяопераційний період.

(2006 рік) Допомога Київській середній школі  № 211

До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» звернулося керівництво Київської середньої школи №211. Навчальний заклад проводив ремонт. Однак, у зв’язку із браком коштів, школі не вистачало усіх будівельних матеріалів.

Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» закупив та передав навчальному закладу всі необхідні матеріали для ремонтних робіт.

(2006 рік) Ремонт Великолюбінської  спеціальної, загальноосвітньої  школи-інтернату        

До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» звернулося керівництво Великолюбінської спеціальної, загальноосвітньої школи- інтернату. Корпус навчального центру потребував негайного ремонту, проте, коштів на його проведення не було.

Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» перерахував кошти для ремонту навчально-спального корпусу, згідно кошторису наданого школою-інтернатом

(2006 рік)  Допомога Великолюбінській  середній школі

До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» звернулося керівництво Великолюбінської середньої школи з проханням допомогти в організації культурних заходів. Навчальний центр не мав відповідної техніки, аби забезпечити концерти та урочисті події.

Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» придбав акустично-музичну техніку для проведення культурно-масових заходів у школі.

(2006 рік) Допомога Олексієнку Петру Прокоповичу

До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» звернувся згорьований пенсіонер, учасник  II Світової війни, який втратив сина. Чоловік потребував фінансової допомоги на поховання. Ми надали чоловікові необхідну суму

(2006 рік)Допомога Львівській обласній клінічній лікарні 

До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» звернулося керівництво Львівської обласної клінічної лікарні. Медичний заклад потребував медичного устаткування. Ми придбали: 7 одиниць лікарняних ліжок та 5 інвалідних візків.

(2006 рік) Допомога Великолюбінській міській лікарні       

До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» звернулося керівництво Великолюбінської міської лікарні. Медичний заклад потребував медичного устаткування. Ми придбали для закладу 5 лікарняних ліжок.

(2006 рік) Допомога Великолюбінській  спеціальній  загальноосвітній школі-інтернату

Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» придбав для дітей із Великолюбінської спеціальної, загальноосвітньої школи-інтернату 100 штук солодких новорічних подарунків.

(2006-2007 роки) Ремонт міського  будинку дитини, м. Харків     

До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» звернулося керівництво Харківського будинку дитини. Заклад потребував фінансвової допомоги у зв’язку із ремонтними роботами. Ми профінансували переобладнання дитячого дошкільного закладу № 426 в міський будинок дитини. А саме оплатили: ремонт даху, вікон, системи опалення, електрики, тощо.

(2006 рік)  Допомога школам- інтернатам Львівської області

Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» організував збір допомоги для обласних шкіл-інтернатів, які найбільше її потребували.

22 школам-інтернатам ми придбали: пральні машини, холодильники, телевізори, та передали гроші.

(2008 рік) Фотоальбом  «Вернись зі спогадів… Володимир Івасюк»

Фотоальбом «Вернись із спогадів…Володимир Івасюк» , як  унікальна згадка про відомого українського композитора Володимира Івасюка був виданий за підтримки Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи».  Його ідея, упорядкування та дизайн належать Любомирові Крисі, швагрові Івасюка, відомому  львівському фотографу, автору численних художніх альбомів, зокрема про церкви Львова та Личаківський цвинтар. Любомир Криса після смерті Михайла Івасюка – батька Володі, зберіг сімейну реліквію – фотоархів родини Івасюків. Через банкрутство видавництва так і не зміг видати фотоальбом у 90-х роках. У 2007 році автор звернувся до нашого фонду.

(2008 рік) Допомога обласній клінічній дитячій лікарні «Охматдит»

До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» звернувся головний лікар Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит» Ігор Бакум. Заклад потребував великої кількості медичного одягу. Благодійний Фонд “Гуманітарні ініціативи” передав лікарні 153 кілограми спеціального вбрання.

(2008 рік) Видання книги «Господарське судочинство України: правові засади і судова практика»     

Фінансування видання книги – «Господарське судочинство України: правові засади і судова практика»

(2008-2009 роки) Врятувати життя Юлі Стасюк

У 2008 році до Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» у відчаї звернулася киянка. Донечка жінки потребувала негайної допомоги. Через страшну хворобу десятикласниця Юля залишилася без обох ніг і потребувала протезування та довготривалого лікування. Батьки дитини були у відчаї, бо потрібних коштів у них не було.  Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» спільно з УФА розробив програму з протезування Юлі. Нам вдалося дістати для дитини офіційне запрошення на лікування до США і в короткі терміни виготовити Юлі та її матері закордонні паспорти для поїздки з 5-річними візами. Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» також подбав про квитки на літак. В цілому програма обійшлася приблизно у 250-280 тис. грн.

(2009 рік) Створення ікони Блаженного Омеляна Ковча

Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» долучився до створення унікальної ікони Блаженному Омеляну Ковчу. Його автором став митець Володимир Сикута. Образ унікальний, бо в ньому вмонтована реліквія – частинка поясу, який носив блаженний Омелян Ковч. Ікона зберігається на Аскольдовій могилі. Образ вважають символом всіх, хто молився і боровся за волю України.

(2009 рік) Акафіст до о. Омеляна Ковча

(2009 рік) Участь у «II Польсько-Українському Дні Дітей», за участю пані Марії Качинської       

В рамках відзначення Міжнародного дня захисту дітей у Львові відбулося святкування “II польсько-українського Дня дитини”. Організаторами свята стали Генеральне Консульство республіки Польща та Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи».

До проекту нам вдалося залучити 1000 дітей з шести областей України та Республіки Польща. Дітям ми організували екскурсії по Львову, вистави у Львівській опері та зустріч з пані Марією Качинською.

(2010 рік) Допомога львівському геріатричному центру      

Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» передав допомогу для Львівського геріатричного центру. Закладу не вистачало  медичного одягу.

(2010 рік) Допомога дитячому  дошкільному  будинку № 1

Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» передав допомогу для дитячого дошкільного будинку №1. Дітям не вистачало теплого одягу.

(2010 рік) Допомога інфекційній клінічній лікарні міста Львова

До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» звернулося керівництво інфекційної клінічної лікарні міста Львова. Заклад потребував допомоги у закупівлі медичного обладнання. Ми придбали необхідні медичні засоби.

(2010 рік) Допомога Великолюбінській лікарні   

До Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» звернувся головний лікар Великолюбінської міської лікарні Ростислав Гой.  Заклад потребував великої кількості медичного одягу. Благодійний Фонд “Гуманітарні ініціативи” передав лікарні 96 кілограмів спеціального вбрання.

(2010 рік) Будівництво пам’ятника отцю Омеляну Ковчу Увічнення пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча 2010-2012 роки)

За ініціативи Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» на Львівщині, у Перемишлянах встановили пам’ятник блаженному священномученику Омеляну Ковчу. Це стало найбільшим проектом до якого долучився Благодійний фонд. Робота над проектом тривала понад два роки.

Омелян Ковч – був парохом храму св. Миколая греко-католицької церкви в місті Перемишляни.  Під час німецької окупації Західної України він рятував євреїв від знищення, хрестив їх і видавав метрики про хрещення, незважаючи на заборону окупаційної влади. За ці дії він був заарештований і ув’язнений у концтаборі Майданек, де таємно продовжував свою священицьку діяльність. 25 березня 1944 р. Омеляна Ковча закатували у газовій камері та спалили у крематорії концтабору смерті.

У 2001 році Омеляна Ковча віднесли до лику святих. А в 2009 році  блаженний Омелян Ковч був проголошений покровителем пастирів Української греко-католицької церкви.

Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» організував та профінансував проведення всеукраїнського замовного конкурсу на кращий ескізний проект пам’ятника о. Омелянові Ковчу у 2010 році.  А також профінансував роботи та спорудження пам’ятника о. Омелянові Ковчу у м. Перемишляни Львівської області.

(2012 рік) «Танцювальні вікенди». Парк Культури ім. Б. Хмельницького

Проект «Танцювальні вікенди» відбувся у Львові за підтримки Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи». В Україні захід такого формату провели вперше! В рамках проекту молодь Львова та підростаюче покоління популяризували різні танцювальні напрями. До проекту нам вдалося залучити Українську Федерацію танців. У проекті взяли участь близько 25 провідних танцювальних шкіл Львова, Києва, Донецька. До проекту були долучені і львів’яни різного віку, які взяли участь у безкоштовних масових майстер-класах та вечірках з різних видів танцю.

(2012 рік)Благодійний проект «Подаруй дитині радість»    

За підтримки Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» у Львові пройшов мистецький благодійний проект „Подаруй дитині радість”.  Впродовж осені 2012 року у рамках проекту у місті відбулися безкоштовні мистецькі тематичні заняття в дитячих лікарнях, інтернатах та санаторіях. Акція розповсюдилася і на Львівську область.  Для дітей влаштовували майстер класи, покази фільмів, виставки живописних полотен, інтерактивні ігри та творчі завдання.

(2012 рік) Експозиції картин Альтамонте   

Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» долучився до грандіозного відновлення картин Мартіно Альтамонте – «Битва під Віднем» та «Битва під Парканом». Полотна виконувались на замовлення польського короля Яна ІІІ Собеського для Жовківського костелу. Там картини і знаходилися всі роки у занедбаному стані.  Борису Возницькому вдалося їх врятувати, він зняв полотна з вікон костелу обдертими. Полотна відреставрували та розмістили Олеському та Золочівському замках. Проте,  для обидвох картин потрібна була спеціальна конструкція. Їх  загальна вага сягала майже тонну.  “Битва під Парканом” ще у XVII столітті була найбільшою за розмірами батальною картиною Європи – розміром  8,5 х 10 метри. Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» зайнявся створенням унікальних рамок- конструкцій для полотен. Це була унікальна розвіска картин, з таким Україна ще не стикалась.

(2012 рік) Видавництво книги «Мова і нація»     

У 2012 році в Україні стартувала загальноукраїнська акція «Нас єднає мова – єдина державна мова»  після того, як у парламенті ухвалили закон «Про засади державної мовної політики», який суттєво звузив сферу використання української мови. Окрім акцій на захист державної мови, як відповідь на противагу антиукраїнському закону Колесніченка-Ківалова  світ побачило шосте перевидання інтелектуального бестселера «Мова і нація». Її автором є відомий український мовознавець Ярослав Радевич-Винницький. А видавцем  – співзасновник Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» – Ігор Васюник.

(2014 рік) Відкриття «Центру правового захисту учасників АТО» у Львові. 

Фахові юристи надають безкоштовну правову допомогу військовослужбовцям, учасникам АТО та їх родинам.

(2014 рік) Брошура-пам’ятка «Права та гарантії учасників АТО»

Брошура «Права та гарантії учасників АТО» – це пам’ятка для військовослужбовців та їх рідних, яка містить всю необхідну інформацію про пільги, права та обов’язки учасників АТО. Ініціатором створення брошури-пам’ятки став співзасновник Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» Ігор Васюник.

(2015 рік) Театралізований виступ «Благословляю і молюсь…» про життя Митрополита Андрея

Виставу «Благословляю і молюсь…» відтворили учні львівської школи №41 з однойменного фільму українського режисера Лева Удовенка, присвяченого життю Митрополита. Театралізоване дійство на честь 150- річниці від дня народження Митрополита Шептицького зініціювало Марійське Товариство Милосердя – жіноча християнська доброчинна організація. Цей виступ діти показали і у Львові в Палаці Мистецтв. 27 вересня, в день свята Воздвиження Чесного Хреста виставу показали у Києві. Поїздка до столиці відбулася завдяки народному депутату, львів’янину Ігорю Васюнику. Він оплатив білети зі Львова до Києва і в зворотному напрямку для 68 людей, які взяли участь у виступі.

(2015 рік) Допомога військовим

БФ «Гуманітарні ініціативи» спільно з Корпусом Миру Швейцарії (Peace Corps) привезли для хлопців –військовослужбовців допомогу: одяг (футболки хб, взуття, медичні речі – бинти, милиці, інвалідні коляски, а також апарат штучного дихання.

Для військових з 80-ї аеромобільної бригади на передову було передано два автомобілі, а також відремонтоване авто військових.

За кошти Івана та Ігоря Васюників профінансовано розробку безпілотника для військових, складеного львівськими радіотехніками та ІТ-шниками. Радіус дії прилада – 12-15 км, час польоту – 35 хв, підйом ваги – 35 кг. Купівля аналога такого безпілотника обходиться військовим у 2,5 рази дорожче.

Також було передано п’ять приладів нічного бачення HAWKE NIGHT VISION (5×40 digital monocular)

З ініціативи Ігоря Васюника відбулась зустріч з головою Адміністрації Президента стосовно нагородження 49 бійців 80-тої окремої аеромобільної бригади заслуженими нагородами: орденами та медалями за проявлену особисту мужність, стійкість та рішучість при виконанні військового обов’язку.

(2015 рік) Допомога родинам військовослужбовців

Організовано відпочинок-оздоровлення в пансіонат «Шацькі озера» для дітей з львівських сімей учасників АТО (чиї батьки загинули або були поранені в АТО). За червень понад 100 дітей з Львова та Луцька побували на відпочинку. Це школярі і зовсім маленькі, які поїхали з мамами. З ними працювали педагоги, психологи і волонтери. Фінансове забезпечення відпочинку відбулось завдяки засновнику Благодійного фонду Ігорю Васюнику.

Згодом у вересні спільно з Форумом видавців Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи»  влаштував  патріотичні читання  для діток учасників АТО. Для цього обрали книжку  Лесі Воронюк «Українські супергерої» – це серія історій   про відчайдухів, які готові  кинути виклик найбільшому злу та боротися за справедливість, майбутнє України та цілої планети. Ігор Васюник подарував дітям книги-комікси, «Абетку Шептицького» та  абонементи для відвідин Форуму видавців.

(2015 рік) Допомога у спорудженні пам’ятника Андрею Шептицькому

Засновник Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи» Ігор Васюник пожертвував 50 тисяч гривень на побудову пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові. А також Ігор Васюник, як народний депутат України, ініціював звернення до мера Садового. А саме – 42 народні депутати України підписали відкритий лист до мера Львова Андрія Садового з вимогою негайно вжити заходів щодо відновлення площі Святого Юра та будівництва пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому.

(2015 рік) Допомога у спорудженні пам’ятника Михайлу Вербицькому

Внесено 50 тисяч гривень фінансової допомоги на будівництво пам’ятника українському композитору М. Вербицькому Ігорем Васюником.

(2015 рік) Допомога у відкритті пам’ятника Юрію Вербицькому

Надано фінансову допомогу на зведення пам’ятника львів’янину, закатованому під Києвом беркутом під час подій на Майдані у 2013 р.  – Юрію Вербицькому. До 24-ї річниці від Дня Незалежності в селі Гнідин на Київщині відкрили пам’ятник герою Небесної Сотні, львів’янину Юрію Вербицькому.

(2015 рік) Допомога бібліотекам Сходу

Передача книжок до шкіл Маріуполя.  Протягом місяця зібрали майже тисячу книжок. Це і підручники з різних шкільних дисциплін, а також праці та матеріали з етнографії, народознавства, про український національно-визвольний рух, про УПА, УНР та ЗУНР.