Новини

Казка для дітей героїв

17 Вер 2015
forum-2-e1442229631351

У рамках форуму видавців 12 вересня,   для дітей учасників АТО  організували  патріотичні читання. «Казка для дітей Героїв» об’єднала майже два десятки діток та їх батьків, а також письменників, музикантів та громадських діячів.

Спільно з Форумом видавців благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи»  влаштував  патріотичні читання  для діток учасників АТО. Для цього обрали книжку  Лесі Воронюк «Українські супергерої» – це серія історій   про відчайдухів, які готові  кинути виклик найбільшому злу та боротися за справедливість, майбутнє України та цілої планети. Захоплююча розповідь про пригоди чотирьох сміливців перегукується з реальними подіями.forum-1-e1442229631351

«Українські  супергерої»  – це Кобзар, Кріп, Кіборг та Віра. « Їх прототипами стали сучасні українці, які є героями у реальному житті – це наші воїни на сході (у коміксах Кіборг, Кріп), наші жінки, які займаються волонтерством, а якщо і ні, то беруть на себе відповідальність за родину, дітей, коли чоловік воює, наші українки мають незламну віру і неймовірно сильні (у коміксах – Віра), і наші громадяни, яких не можна зламати не тільки війною, а й всіма кризами, які переживаємо (ватаг Кобзар)», – розповідає авторка коміксу Леся Воронюк.

Участь у читаннях взяли творці книжки та відомі львів’яни. Зокрема роль Кобзаря виконав письменник Сергій Трухімович, Кропу – скрипаль Олександр Божик, роль Кіборга читав сержант 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Олександр Тимошенко, а Вірою була авторка Леся Воронюк.

«Мені дуже сподобалися читання, я читав роль Кропу. Це новітній  український супергерой,   і я пишаюся тим,  що в нас вони є. В  Америці є свої бетмени і людини-павуки,  проте наші герої – справжні, вони з життя. Це наші волонтери, кіборги, захисники нашої батьківщини. І ці герої є серед нас. Тому ця  ініціатива дуже класна. Я хотів би, аби таких коміксів було побільше,  щоб не лише діти,  але й  дорослі їх читали», – поділився враженнями скрипаль Олександр Божик.

На 10  хвилин усі вони занурилися у надзвичайну історію супергероїв, тим самим змусили діток повірити у них. Окрім того батьки визнають, що патріотичних книг серед дитячої літератури вкрай мало.

  «Нам дуже сподобалося, адже   п’ятирічній дитині тяжко пояснити що відбувається в країні, чому стріляють, чому забирають батьків, чому помирають. Я дуже вдячна авторам коміксу, адже завдяки такій літературі можна доступно дитині пояснити складні речі, адже можна разом сісти перечитати, поділивши ролі,  і це набагато буде зрозуміліше» – розповіла дружина учасника АТО  Оксана Гримальська.

Опісля читань заforum-2-e1442229631351сновник благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи»  Ігор Васюник подарував діткам «Українських  супергероїв». Окрім них  малеча отримала також найкращу дитячу книжку форуму видавців, абетку «Шептицький від А до Я».  Завдяки яскравим ілюстраціям вона доступно розповідає малечі про життєвий  шлях Митрополита Андрея.

До слова,  благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» вже понад рік допомагає учасникам АТО та їх сім’ям. Восени 2014-го року був відкритий центр правового захисту учасників АТО, де юристи безкоштовно надають консультації військовим. В рамках роботи центру були започатковані різноманітні соціальні акції для дітей, батьки яких загинули, були поранені, або ж знаходяться в зоні АТО. Зокрема діти мали змогу відпочити разом у пансіонаті біля Шацьких озер, взяти участь у різноманітних конкурсах малюнків, до Дня Незалежності з їхніх робіт було презентовано виставку «Любіть Україну».