Новини

Відкрили пам’ятник героєві Небесної Сотні Юрію Вербицькому

18 Сер 2015
503

До 24-ї річниці від Дня Незалежності в селі Гнідин на Київщині відкрили пам’ятник герою Небесної Сотні, львів’янину Юрію Вербицькому.

 Урочисте відкриття пам’ятника відбулося 23 серпня. Монумент постав на місці, де торік знайшли закатованого активіста. Його автором став відомий скульптор Микола Крижанівський. Робота над монументом тривала два місяці.
Родина Юрія Вербицого на відкритті пам’ятника. джерело: http://portal.lviv.ua/

Фото: http://portal.lviv.ua/

Юрія Вербицького увіковічнили в образі ангела з переламаним крилом. За словами автора скульптури, янгол має навіть риси обличчя Юрія Вербицького – ніс та бороду.

«Це – символ боротьби і святість людського духу. Найкраще підійшов образ янгола з перебитим крилом. Із барикад він піднімається над землею і демонструє устремління до вищого: неба і світла. Це людина-воїн. Над головою матиме німб, що нагадуватиме шолом», – зазначив Микола Крижанівський.

Встановлення пам’ятника Юрію Вербицькому зініціювали школярі, підтримала громадськість села, а до збору коштів долучилось чимало небайдужих людей зі всієї України в тому числі і Благодійний фонд “Гуманітарні ініціативи”. Збір коштів організував комітет громадської ініціативи «Вшануймо Героїв!» села Гнідин.

«Приємно, що наш проект фінансово підтримало і Львівське товариство в Києві, зокрема його голова Іван Васюник та народний депутат Ігор Васюник», – повідомив член організаційного комітету Василь Галатенко.

Місце, де знайшли закатованим Героя Небесної Сотні джерело: http://portal.lviv.ua/

Місце, де знайшли закатованим Героя Небесної Сотні
Фото: http://portal.lviv.ua/

«Це пам’ятник сильному духом та непересічному українцеві. «Забойщик» – так, за словами його колеги Мар’яна Нищука, Юрія називали колеги-альпіністи за те, що проходив першим найскладніші ділянки маршруту під час сходжень на вершини. Так і в житті – він був першим з тих, хто поїхав на Майдан і віддав життя за Україну. Цей чоловік заслуговує, щоб про нього і ще про багатьох, хто загинув за Україну, за нас, пам’ятали наступні покоління», – зазначив засновник благодійного фонду Ігор Васюник.

Нагадаємо, 20 січня, під час подій на Майдані, Юрія Вербицького

викрали, а вже за два дні його знайшли мертвим зі слідами катування в околицях села Гнідин Бориспільського району Київської області. Винуватців досі не покарали.