Новини

У Львові відкрили пам’ятник Михайлу Вербицькому

28 Гру 2015
IMG_4795-1

27 грудня, у Львові урочисто відкрили пам’ятник знаменитому українському композиторові та автору музики національного гімну Михайлу Вербицькому.

Пам’ятник висотою майже три метри встановили на розі вулиць Бандери – Чупринки – Вербицького.

Місце розташування пам’ятника затвердили на засіданні виконкому Львівської міської ради ще 25 січня 2013 року. Однак коштів на його виготовлення та встановлення члени товариства “Надсяння” зібрали кошти лише у 2015 році.

Засновник Благодійного фонду Ігор Васюник долучився до встановлення до будівництва пам’ятника Михайлу Вербицькому не тільки як меценат, а й був членом наглядової ради створеного громадського комітету по будівництву пам’ятника. “Він залишив по собі музичний твір, в якому весь дух та воля української нації, який єднає та надихає кожного з нас, перед яким ми схиляємо голову. Це є велике визнання. Головне, щоб кожен з нас в серці проніс через усе життя, передав своїм дітям та онукам: допоки ти пам’ятаєш “Ще не вмерла України” – доти буде незалежна і вільна Україна – зазначив Ігор Васюник.

12436165_1063081630410022_1773469221_o

“Творчою уявою і працею скульпторів братів Володимира і Андрія Сухорських у бронзі застила мить, яка переносить на у 1863 чи 1864 рік,  коли повний творчого натхнення композитор отець Михайло Вербицький творить національну пісню усіх українців “Ще не вмерла Україна”, яка у вирізьбленій на гранітній стелі нотах для нас стала величною мелодією державного гімну незалежної України”, – розповів голова товариства “Надсяння” Володимир Середа.

Фото: Катерини Родак http://portal.lviv.ua/

Фото: Катерини Родак http://portal.lviv.ua/

На відкриття пам’ятника прийшла велика кількість людей, а після відкриття розпочався урочистий концерт.

У 2014 році на проект виготовлення пам’ятника оголосили всеукраїнський конкурс. За час його проведення організаторам надіслали 21 проект.  У червні 2014 року перемогу у конкурсі отримав проект скульпторів братів Сухорських, які створили пам’ятник Тарасові Шевченку на проспекті Свободи та Юрію Змієборцеві на пл. Григоренка.

Для координації дій, пов’язаних зі спорудженням пам’ятника, створили громадський комітет, співголовами якого є громадські діячі Ігор Калинець і Тетяна Крушельницька. Його виготовили та встановили за доброчинні пожертви.

Фото: Катерини Родак http://portal.lviv.ua/

Фото: Катерини Родак http://portal.lviv.ua/

Зазначимо, 2015 рік на Львівщині був оголошений роком композитора Михайла Вербицького.